11 tipů na skvělý dárek pro každého fotografa

gift box surrounded by grey baubles

Nevíte jaký dárek pro fotografa. Dlouho jste přemýšleli a nakonec vám z toho vyšel hrnek, ponožky nebo gel na holení. Vybrali jsme tipy na užitečné praktické dárky, které potěší každého fotografa.

Čisticí Pero Hama Lens Pen

Čisticí pero Lens Pen má na jedné straně čisticí podložku a na druhé straně malý štěteček.

Neexistuje snad lepší nástroj na čištění objektivů. Pero Lens Pen je tak malé, že ho můžete mít vždy u sebe. Toto pero je ideální pro odstraňování prachu, otisků prstů nebo jiných nečistot či skvrn na objektivu. Je to perfektní dárek pro všechny, kteří stále čistí své drahé fotografické vybavení tričkem.

Stylový popruh na fotoaparát

Praktický a krásný dárek pro fotografku nebo dívku, která se také zajímá o módu? Standardní popruhy na fotoaparát jsou praktické, ale neuvěřitelně nudné s potiskem názvu výrobce fotoaparátu. Naštěstí existují mnohem stylovější a individuálnější alternativy.

Instantní fotoaparát

Do módy se vrátily retro instantní fotografie a na trhu je řada nových skvělých instantních fotoaparátů s retro vzhledem. Doporučit můžeme zejména fotoaparáty Instax od společnosti Fuji. Dodávají se v mnoha skvělých barvách. Tyto fotoaparáty jsou hitem a skvělou zábavou každé party. INSTAX je také skvělý dárek i pro nefotografy.

Programovatelná dálková spoušť

Dálková spoušť je často nepostradatelná. Umožňuje pořizování jednotlivých snímků i vysokorychlostní nebo nízkorychlostní sériové snímání, pomocí dlouhých časů expozice.

Při nákupu dbejte na to, abyste vybrali kompatibilní typ s fotoaparát obdarovaného. Dálková spoušť lze jí používat s mnoha různými fotoaparáty.

Kniha o focení

Znáte někoho, kdo na cestách rád fotí, a chcete mu dopřát opravdovou radost? Skvělým dárkem pro něj může být i kniha. Kniha je ideální pro každého, kdo chce proniknout do fotografování hlouběji a má touhu po fotografování a chce v praxi fotit lepší a výjimečné fotografie. Existuje mnoho knih pro fotografy. Podle našeho názoru je Inspirace jednou z nejlepších. Obrázková kniha je inspirací a průvodce v jednom. Kniha je ideální pro všechny fotografy, kteří rádi čtou a hledají inspiraci a nápady.

Polarizační Hoya filtr

Skvělým nástrojem pro fotografování krajiny je polarizační filtr. Po našroubování na objektiv a zesiluje modrou barvu oblohy a barvy krajiny. Polarizační filtr je skvělým dárkem pro někoho, kdo se věnuje fotografování krajiny. Při jeho koupi je však důležité znát průměr objektivu, pro který má být filtr použit. Tento údaj je vytištěn na objektivu za symbolem průměru. Nenápadně se podívejte nebo někoho zkušenějšího požádejte o pomoc.

Odrazná deska

Chcete dát dárek někomu, kdo rád fotografuje portréty a zatím nemá přídavné světlo nebo odraznou desku? Odrazná deska odstraňuje rušivé stíny ve tváři fotografovaného.

Skládací deska 5 v 1 je praktický, lehký a neuvěřitelně užitečný. Dobře osvětlí obličeje a dodá pleti fotografovaného krásné tóny. Je to opravdu skvělý a praktický dárek pro portrétní fotografy!

Paměťová karta a pouzdro na paměťovou kartu

Jedním z našich nejlepších dárků pro fotografa je paměťová karta a pouzdro na paměťové karty. VAW! Konečně všechno hned najde a bude vědět které karty jsou zaplněny a které ještě ne. Paměťové karty jsou při tom bezpečně uloženy v gumovém pouzdře v pevném krytu. Pouzdra na paměťové karty jsou k dispozici pro paměťové karty SD i CF. Před nákupem si předem ověřte typ paměťové karty pasující do fotoaparátu obdarovaného.

Roční licence na Adobe Lightroom a Photoshop

Software pro úpravu snímků  je velkým přínosem pro každého fotografa a pravděpodobně posune obdarovaného na další úroveň fotografování. Aplikace Lightroom a Photoshop je absolutní špičkou v této oblasti a dárkem, za který vám každý fotograf políbí nohy. Ujistěte se, že jste si objednali správnou verzi – pro Windows nebo Mac.

Objektiv Nikon AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G

Objektiv Canon EF 50mm f/1.8 STM

Objektivy s ohniskem 50 mm a světlostí f/1,8 jsou jedněmi z nejoblíbenějších objektivů. Pokud chcete obdarovat kamaráda, který fotografuje se standardním objektivem, pak je Peo něj tento objektiv naprosto ideálním dárkem. Prostřednictvím jeho fotografií mu poskytne nové pohledy na svět kolem něj.

Bezprsté rukavice pro fotografy

Fotografování v zimě je nádhernou příležitosti pro vyfocení kouzelných, mystických a jedinečných fotografií. Každý, kdo fotografuje, však ví, že při držení fotoaparátu prsty rychle mrznou a nelze s nimi snadno hýbat. Řešením nejsou ani tlusté rukavice, protože ty brání správnému držení fotoaparátu, natož jeho ovládání. Ideální dárek pro tuto situaci jsou rukavice bez prstů.