Fotografování produktu nabízí prostor pro kreativitu i přes skutečnost, že fotografie produktů jsou v dnešní době většinou foceny na bílém pozadí. Je to proto, že bílé pozadí zobrazí skutečné barvy vašeho produktů a neodvede pozornost zákazníka od prodávaného produktu, tak jak se to stává s barevným nebo vzorovaným pozadím

Jak na to když máte na prodej bílý nebo průsvitný produkt? Jak vyfotografovat tento produkt na bílém pozadí bez ztráty jeho detailů? Fotografie bílá na bílé se pravděpodobně jeví jako nemožný úkol ale vyřešení tohoto oříšku může být docela zábavné!

Pokud řešíte odlesky tak si také přečtěte našeho průvodce fotografováním lesklých výrobků.

1. Nastavení fotoaparátu pro focení bílá na bílé

Než začnete, nezapomeňte na nastavení vyvážení bílé podle zdroje světla nebo prostředí snímání. Bez tohoto důležitého kroku bude mít váš bílý výrobek na fotografii nádechy různých barev, jenom nebude sněhově bílý. Stejně tak bez nastavení ISO na 100 nebo 200 a použití stativu budou vaše snímky pravděpodobně zrnité rozmazané. Ujistěte se, že nastavení fotoaparátu vyhovuje vašemu produktu. Například fotografování s clonou f / 16 vyfotíte fotografie s vynikajícími detaily, naopak pro lehké rozmazání částí výrobku vzdálenějších od místa zaostření můžete nastavit nižší clonové číslo.

Tip na focení: Vyvážení bílé nastavte podle barvy zdroje světla nebo prostředí snímání.

2. Nastavení bílá na bílé

Pomocí desky z pěnového jádra můžete kolem produktu vytvořit reflexní rámeček, který zajistí rovnoměrné nasvícení vašeho produktu

Prvním a nejzřejmějším problémem, který je třeba řešit, je toto: jak lze vytvořit oddělení mezi bílým produktem a bílým pozadím? Pokud vyfotíte bílý produkt stejně tak jako jakýkoli jiný barevný produkt, pak pravděpodobně nezachytíte důležité detaily vašeho výrobku.

Začněte s tím, že produkt umístíte na plochý stůl nebo jiný vyvýšený místo. Dále budete muset najít bílý reflexní povrch, který umístíte pod a za objekt. V tomto máte několik možností; můžete použít bílý bezešvý papír, bílou pěnovou desku nebo bílé plexisklo, podle toho, zda chcete vidět odraz produktu nebo ne. Doporučujeme použít polystyrenovou desku, je levná a snadno manipulovatelná.

Přinejmenším budete potřebovat dvě desky. Na první produkt postavíte a druhou postavíte za produkt. Nejlepší je ale použít čtyři nebo pět desek, tak aby produkt zcela obklopily, kromě strany, ze které budete fotit a produkt také nasvěcovat. Velikost stěn není nijak zvlášť důležitá, stačí koupit desky, které kolem produktu ponechají dostatek bílého místa pro ořez.

Jakmile je tato část hotová, začnete formovat světlo kolem produktu, tak abyste oddělili produkt s bílým povrchem od pozadí.