7 způsobů jak se naučit fotit bez kurzu fotografování

Seznamte se se svým fotoaparátem

Všichni jsme stejní, vím, na co myslíte – v žádném případě nebudu číst manuál dodaný k fotoaparátu. Přečtení si manuálu je skvělý způsob jak se naučit ovládat svůj fotoaparát. Neznamená to, že musíte číst 300 stran na obálce, samozřejmě můžete přeskakovat témata, které znáte, nebo nechat konkrétní sekce na pozdější dobu, ale skromný manuál k fotoaparátu má větší význam, než si myslíte. Udělat si čas na seznámeni se se svým fotoaparátem je důležité z několika důvodů.

Sleduj online průvodce na internetu

Dnes již většina lidí považuje tištěné manuály za artefakty. Zejména na YouTube najdete recenze, tipy a varování pro fotografy, podívejte se také na ně.

Foťte foťte a zase foťte

Nic vám nepomůže víc než vlastní zkušenost – foťte zajímavé věci kdekoliv a kdykoliv. Můžete absolvovat stovky fotografických kurzů, přečíst si každou knihu o světle a expozici ale pouze fotografování je to, co vám umožní odemknout váš styl a přirozené dovednosti. Na stovkách svých fotografií, uvidíte, co je třeba zlepšit a kde vynikáte. Vytvářejte si vlastní archivy, ty vám umožní se ohlédnout a podívat se, jak daleko jste již došli.

Účastněte se workshopů

Účastnit se workshopu, je další skvělý způsob, jak se učit fotit. Workshopy jsou obzvláště dobré pro lidi, kteří by chtěli studovat fotografickou školu, ale nechtějí tomu obětovat několik let a hromadu peněz. Workshopy obvykle nejsou drahé, a ve srovnání s určitým stupněm vzdělávání docela výhodné. Workshopy se také spojují s mnoha tématy, a hlavně jsou skvělé pro navazování nových kontaktů, hledání stáží a objevování stylů a forem které máte rádi.

Zapojte se do fotografického fóra

Fotografové rádi mluví o fotografii a také rádi fotografie připomínkují. Pokud chcete získat o své práci nějakou upřímnou zpětnou vazbu, chcete se dozvědět více o konkrétním stylu fotografie nebo máte dotaz na svůj fotoaparát – zeptejte se na fóru, fóra nabízejí obvykle rychlou odpověď. Ne vždy však berte to, co někdo řekl na fóru, jako zákon.
Existují také tisíce fór pro konkrétnější dotazy – Google a Facebook!

Sledujte profesionální fotografy na sociálních sítích

Sociální sítě jsou pro fotografy neuvěřitelným nástrojem – zejména Instagram, který je pro fotografa úžasným nástrojem. Sledujte Instagram, bude vás inspirovat.

Cestujte

Až příště vyrazíte na cestu, vezměte sebou fotoaparát, fotografujte vše, co vás zajímá – naplňte paměťovou kartu suvenýry a vším co vás zaujalo. Z počátku pro vás může být obtížné fotografování modelů nebo pohybujících se objektů, fotografování ohromující krajiny může být pro začínajícího fotografa dobrým začátkem