Nejlepší kompaktní fotoaparát. 5 topek 2022

Nejlepší kompakt do 3000

Hledáte kompaktní fotoaparát, který vám umožní pořizovat kvalitní fotografie? Výběr správného vybavení by vám měl usnadnit níže uvedený seznam. Vybrali jsme modely, které jsou v současné době mezi kupujícími nejoblíbenější.

1 – Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100

Sony Cyber-shot DSC-RX100 doporučujeme těm, kteří si chtějí pořídit dobrý kompaktní fotoaparát do 1500 liber. Má 20,2mpix snímač CMOS a objektiv s 3,6násobným optickým zoomem. Toto zařízení umožňuje pořizovat snímky i nahrávat videa.

Díky hliníkovému tělu je kompakt lehký a odolný. Jeho rozměry jsou: Výška – 5,81 cm, šířka – 10,16 cm a hloubka – 3,59 cm. Tento digitální kompaktní fotoaparát má 3palcový displej LCD. Ohnisková vzdálenost objektivu se pohybuje od 28 do 100 mm.

Kupujícím se tento kompakt díky jeho praktičnosti a snadnému ovládání velmi líbí. Díky jeho širokému rozsah citlivosti ISO 125 – 6400 vyfotíte jasné fotografie i v noci.

Fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 umožňuje pořizovat fotografie v rozlišení až 5472 x 3648 pixelů.

Výhody:

 • Blesk
 • Hmotnost: Fotoaparát váží pouhých 240 g, není těžké a lze jej snadno držet v ruce.
 • Pohodlné nastavení expozice: Přístroj umožňuje pohodlné nastavení expozice, má mimo jiné plynule ovladatelný kroužek zoomu.
 • Ctečkou paměťových karet: fotografie můžete ukládat na externí média.
 • Velká obrazovka: Velký 3palcový displej LCD umožňuje snadno sledovat, co je v záběru.

Nevýhody:

Nepřipojuje se přes Wi-Fi: Fotoaparát není vybaven Wi-Fi, takže nelze bezdrátově přenášet soubory do počítače.

2 – Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot SX620 HS

Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot SX620 HS má 25x optický zoom a 4x digitální zoom. Ohnisková vzdálenost objektivu je 4,5 až 112,5 mm. CMOS snímač s rozlišením 21,1 milionu pixelů.

Díky technologii Dynamic NFC Wi-Fi můžete snadno sdílet fotografie na internetu. Rozměry fotoaparátu jsou: Výška – 5,69 cm, šířka – 9,69 cm a hloubka – 2,79 cm. Jedná se o oblíbený kompaktní fotoaparát.

Tento kompakt si vybírají lidé, kteří chtějí pořizovat kvalitní, ostré a jasné fotografie bez ohledu na světelné podmínky. Díky širokému optickému zoomu budete moci fotit i vzdálené objekty.

Canon PowerShot SX620 HS je dobíjecí fotoaparát s vestavěnou baterií. Model poskytuje rozlišení obrazu až 5184 x 3888 pixelů.

Výhody:

 • Do výbavy fotoaparátu patří užitečné konektory: MicroHDMI, USB a navíc ma vestavěnou Wi-Fi.
 • Díky kreativním filtrů umožňuje upravovat fotografie.
 • Díky 3palcovému displeji bude pro vás hračkou správné sestavení kompozici fotografie
 • Několik barevných verzí:
 • Kompakt je k dispozici v několika barvách: Černá, červená, stříbrná a bílá.

Nevýhody:

Kryt náchylný k poškození: Kryt není zcela odolný proti poškození, což se rychle projeví drobnými oděrkami a škrábanci. To není estetické.

3 – Kompaktní fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

Sony Cyber-shot DSC-RX100 III je fotoaparát se širokoúhlým objektivem 24-70 mm a snímačem CMOS s rozlišením 20 milionů pixelů. 3palcovou obrazovkou LCD lze sklopit o 180 stupňů. Fotoaparát má kompaktní rozměry: Výška – 5,81 cm, šířka – 10,16 cm a hloubka – 3,83 cm.

Je vybaven vestavěnou Wi-Fi a bleskem. Digitální zoom je 44x a optický zoom je přibližně 11x. Popisovaný kompaktní fotoaparát Sony se vyznačuje širokým rozsahem citlivosti ISO (125 – 25 600) a funkcí manuálního ostření.

Jedná se o technologicky vyspělý fotoaparát, které se zároveň snadno používá. Umožňují pořizovat jasné fotografie bez ohledu na množství světla.

Kompaktní fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 III dokáže pořizovat fotografie v rozlišení 5472 x 3648 pixelů.

Výhody:

 • Režim ručního ostření
 • Sledování zaměření: Díky funkci sledování zaostření můžeme snadno fotografovat pohybující se objekty, například běžící děti.
 • Elektronický hledáček: Kromě displeje LCD můžete k nastavení záběru použít vestavěný elektronický hledáček. Zobrazení obrazu se mezi nimi plynule přepíná pomocí snímače očního reliéfu.

Nevýhody:

Nespolehlivé držení: Kupující si stěžují, že na ne ergonomickou konstrukci těla.

4 – Kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot G7X Mark II

Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot G7X Mark II se snímačem CMOS s rozlišením 20,1 milionu pixelů umožňuje manuální ostření a ukládání snímků ve formátu RAW. Je vybaven 24mm objektivem, 4,2x optickým zoomem a 4 násobným digitálním zoomem.

Rozměry fotoaparátu jsou: Výška – 6,09 cm, šířka – 10,55 cm a hloubka – 4,2 cm. Přístroj umožňuje pořizovat jasné fotografie za všech podmínek s rozsahem ISO 125 – 12 800. Navíc umožňuje také nahrávat stabilní videa.

Zařízení získalo mnoho příznivých recenzí od spotřebitelů. PowerShot G7X Mark II je jedním z těch fotoaparátů, které mohou nahradit profesionální digitální zrcadlovku. Má užitečné funkce (včetně dotykového automatického ostření) a jeho používání není složité.

Maximální rozlišení obrazu je 5472 x 3648 pixelů.

Výhody:

 • Kompaktní rozměry
 • Ruční nastavení: Hardware umožňuje ruční výběr nastavení, včetně hodnot ISO.
 • Vestavěná Wi-Fi: Pro přenos snímků nemusíte fotoaparát připojovat k počítači kabelem, ale můžete použít Wi-Fi.

Nevýhody:

Někteří spotřebitelé si stěžují, že fotoaparát není dodáván s pouzdrem, do kterého by jej bylo možné uložit.

Špatná kvalita zvuku: Přestože zařízení nahrává videa ve vysokém rozlišení, zvuky nejsou kvalitní.

5 – Kompaktní digitální fotoaparát Kodak FZ43

Kodak FZ43 je vhodným zařízením pro ty, kteří sní o kompaktním fotoaparátu do 500 liber. Má snímač CCD s rozlišením 16,44 milionu pixelů a objektiv s ohniskovou vzdáleností 27 – 108 mm. Zařízení umí pořizovat fotografie i nahrávat videa. Optický zoom je 6x a digitální 4x.

Zařízení má následující rozměry: výška – 6,02 cm, šířka – 9,3 cm a hloubka – 2,66 cm. Je dostatečně malý, aby se snadno vešel do ruky. Je to dobrý kompaktní fotoaparát pro začátečníky i pokročilejší. Má vestavěný blesk a 2,7palcový displej LCD.

Kupující si pochvalují odolné a elegantně vypadající tělo (má červenou barvu), několik režimů fotografování a funkci manuální expozice. Jedná se o dobrý a levný kompaktní fotoaparát s dostatečně širokém rozsahem ISO 80 – 1600.

Fotoaparát Kodak FZ43 poskytuje rozlišení fotografií až 4608 x 3456 pixelů. K napájení slouží 2 AA baterie.

Výhody:

 • Snadné použití: Snadné ovládání pomocí polského jazykového menu a velkého barevného LCD displeje.
 • Širokoúhlý objektiv: díky kterému můžete fotografovat krajinu, architekturu, ale i rodinu nebo větší skupinu přátel.

Nevýhody:

 • Nemá Wi-Fi ani Bluetooth, takže k přenosu souborů je nutné kabelové připojení k počítači.
 • Nepodporuje formát RAW: Fotoaparát nepodporuje formát RAW, který vám dává více možností úprav fotografií.