Sony a7R III osvědčený fotoaparát s tradicí

Sony a7R III osvědčený fotoaparát s tradicí

Interní záznam videí v rozlišení UHD 4K je možný při  snímkových frekvencích až 30 snímků za sekundu a na základě záznamové oblasti Super35mm a efektivního rozlišení 5K převzorkováním poskytuje více detailů. Full-frame 4K záznam byl  dramaticky vylepšen, tak aby se zlepšila jeho kvalita zejména při natáčení se střední a vysokou citlivostí a zároveň bylo možné plně využít celou šířku snímače.

Při nahrávání videa v rozlišení 4K můžete také využívá možnost fotit během přehrávání fotografie s rozlišením 8 MP, a to tak, že z filmu pořídíte snímek a uložíte jej jako samostatný soubor.

Nahrávání Full HD 1080p je  možné až rychlosti 120 snímků za sekundu. Vysokorychlostní záznam rychlostí 120 sn./s také umožňuje záznam 4x a 5x zpomaleného filmu s obnovovací frekvencí nastavenou na 30p nebo 24p. Kromě interního nahrávání s vysokým rozlišením umožňuje nekomprimovaný výstup HDMI také použití volitelného externího rekordéru pro čistý záznam 4K se vzorkováním 4: 2: 2.

Sony a7R III osvědčený fotoaparát s tradicí

Podpora obsahu HDR:

Poskytuje rozsáhlé přizpůsobitelné ovládací prvky barev a gamy, a7R III umožňuje uživatelům nastavit gamma, úroveň barev a mnoho dalšího. Bute tak moci použít stejnou křivku gama S-Log2, která se nachází u špičkových fotoaparátů Sony Cinema, která vám do videosignálu vtlačí až o 1300% dynamičtější rozsah než tradiční REC709. Spolu s barevným prostorem BT.2020 je k dispozici podpora HLG (Hybrid Log-Gamma) pro záznam v širokém barevném gamutu a kromě S-Log2 je k dispozici také S-Log3 pro produkci efektivního 14stupňového dynamický rozsah se zvýšenou kontrolou gradace v oblastech stínu až středního tónu obrazu.

Zpomalený a rychlý pohyb:
Se Sony a7R III získáte větší kontrolu nad natáčením videa s celou řadou nových snímkových frekvencí dostupných v režimu S&Q. To vám umožní natočit Full HD video v jednom z mnoha kroků mezi 1-120 fps. Tato nastavení vám pak také umožní zpomalit akci a zrychlit pomalu se pohybující scénu. Budet mít  také možnost volby NTSC / PAL.

Vylepšená funkce Zebra:
Vylepšená funkce Zebra je ideální pro monitorování hodnot expozice ve vysoce kontrastních scénách. Úrovně videosignálu lze nastavit od 0 do 109 a lze nastavit konkrétní rozsahy, které vám usnadní úpravy úrovně expozice.

Nastavení časového kódu a bitů uživatele:
Časový kód lze použít k záznamu hodin, minut, sekund, snímků na obrazových datech pro přesnější úpravy, zatímco funkce User Bit může zaznamenat datum, čas a číslo scény, aby pomohla při společné editaci záběrů z více kamer.

Záznam videa:
Lze současně nahrávat filmy v rozlišení UHD 4K a proxy s nižším rozlišením. Menší soubory proxy jsou ideální pro rychlý náhled nebo předběžné úpravy pomocí kterých zkrátíte čas potřebný pro finální úpravy 4K.