Jak vyfotit měsíc mobilem s androidem a iPhone

Všichni uživatelé mobilů se systémem android a IOS v iPhone zařízeních mají možnost fotit  s integrovanou aplikací fotoaparátu nebo si stáhnout aplikaci fotoaparátu třetích stran. Tyto aplikace mnohdy umožňují lépe ovládat fotoaparát v mobilu než předinstalované tovární aplikace fotoaparátu.

Jak fotit měsíc vestavěným fotoaparátem v mobilu

Verze systému fotoaparátu se může mírně lišit, protože operační systém je přizpůsobován jednotlivým modelů mobilů, takže i jejích ovládání se může odlišovat.

1 – Vypněte blesk 

Blesk osvětluje pouze blízké objekty. Odražené světlo z blesku mohlo vaše fotografie znehodnotit.  Klepněte na ikonu blesku na boční nebo horní části obrazovky a nezapomeňte vybrat blesk v kruhu, kterým prochází čára – zobrazující blesk jako „vypnutý“

2 – K dosažení nejlepších výsledků si měsíc přibližte

Pokud potřebujete na fotografii zvýraznit měsíc, tak se dotkněte dvěma prsty obrazovky a pro přiblížení použijte roztahovací gesto a naopak. Přiblížením se však snižuje kvalita fotografií, proto to se zoomem příliš nepřehánějte.

3 – Přepněte do manuálního režimu

Mnoho telefonů se má manuální režim, který umožňuje přizpůsobení nastavení fotoaparátu. Otevřete aplikaci fotoaparátu a potom klepněte na ikonu tří svislých čar (menu) v levém horním rohu a poté klepněte na manuální, někdy také profi.

4 – Přepněte formát ukládání souboru do formátu RAW

Na levé straně rozhraní fotoaparátu uvidíte ikonu JPG. Klepněte na něj a přepněte na RAW JPG. Formát RAW vám umožní provést opravy fotografií i po jeho pořízení.

5 – Nastavte expozici

Změňte hodnotu expozice klepnutím na možnost EV na obrazovce a výběrem nízká expozice.

6 – Snižte ISO

Vyberte možnost ISO a zvolte hodnotu mezi 80 a 100.

7 – Nastavte delší čas expozice

Vyberte nejdelší možnost nastavení času expozice. Tím zůstane závěrka otevřená déle. Je ale velmi důležité použitím stativu nebo pevné podložky zajistit aby se vám váš fotoaparát při focení nepohnul.

8 – Sestavte kompozici fotografie měsíce.

Po sestavení kompozice  stiskněte  tlačítko spouště.ve spodní části aplikace. 

Vylepšete svoje fotografie pomocí aplikace Lightroom

1 – Přejděte na Google Play a stáhněte si příslušnou aplikaci. Aplikace Adobe Lightroom, která je k dispozici pro iPhone, vám umožní vylepšit fotografie, jakmile jsou pořízeny, a vytěžit maximum z fotoaparátu vašeho Androidu.

2 – Otevřete aplikaci Lightroom a klikněte na ikonu kamery v pravém dolním rohu, pokud chcete použít její vestavěnou kameru. Alternativně přejděte ke kroku 7 a upravte obrázky pořízené pomocí vestavěné aplikace pro Android.

3 – Ujistěte se, že formát souboru je nastaven na DNG místo JPG. Jedná se o nekomprimovaný nezpracovaný formát podobný formátům používaným profesionálními fotografy, který zachycuje mnohem větší detaily.